Tábořiště v Šemíkovicích

Tábořiště v Šemíkovicích

  • Seminář se bude konat v prostředí stanového tábořiště, které leží pod Kloboučkem v zátočině říčky Rokytné nedaleko vesnice Šemíkovice na jižní Moravě. Tábořiště je na žluté turistické značce mezi Tavíkovicemi a Bendovým mlýnem, dále vede do Tulešic a Moravského Krumlova.
  • Pro ty, kteří se spoléháte na veřejnou dopravu je autobusový spoj z Brna (směr Znojmo. O víkendu jede autobus jen do Rouchovan přes Třebíč). Vystoupíte v Šemíkovicích (nebo tam dojdete po silnici) na konci vesnice a po směru jízdy autobusu se vydáte dále (směr Tavíkovice). Po silnici půjdete asi 2 km, až narazíte na štěrkovou cestu, která vede vlevo do lesa. Dáte se touto cestou, mezi lesními oplocenkami a za chvilku narazíte na rozcestí, kterým se dáte vlevo dolů - tam už bývá cesta značená a tábor přes řeku je vidět.
  • Autem je to z Brna na Ivančice, za Ivančicemi směrem na Moravský Krumlov, ve vesnici Polánka se dejte doprava a sledujte směrovky na Dukovany. Projedete kolem vesnice Dukovany a těsně před věžemi jaderné elektrárny pojedete doleva směrem na Rouchovany a dál do Šemíkovic, zbytek cesty je totožný. Auto můžete zaparkovat v lese na rozcestí, potom bude možno parkovat přímo v Šemíkovicích. Cesta je možná i od Tavíkovic, Třebíče, odkudkoli. Všechny cesty vedou do (máte mapu nebo alespoň "třetí voko").