PhDr. Dana Linkeschová, CSc. - zakladatelka Uluru s.r.o.

603 424 344
uluru.bo@atlas.cz

PhDr. Dana Linkeschová, CSc. - zakladatelka Uluru s.r.o.

Jsem kantor svým srdcem i svým povoláním, narozena ve Vodnáři.

Na prvním místě rodina, t.j. první (stále více nejúžasnější ;-) manžel Leo, 3 dospělé děti, 7 vnoučat a jedna maličká andělka.
Svou práci se studenty miluju. Ať už dříve na lékařské fakultě (MUNI) i nyní na stavební fakultě (VUT) učím to, čemu říkám člověkologie = práce s lidmi, i když se jednotlivým předmětům říkává různě.
 V životě mne nejvíc ovlivnili rodiče, oba kantoři, kteří mi vytvořili skvělý domov, krásné dětství a dali mi čas k vývoji a svobodu.

Od malička jsou pro mne velmi důležité knihy (po Foglarovi a Mayovkách časem i Komenský, Vančura, Asimov, Covey, Fulghum i Jampolsky a mnoho dalších), proto jsem taky knihovník, někdy i biblioterapeut.

 Ani škole se nepodařilo odradit mne od vzdělání. Stále mne baví s mými studenty, kolegy a přáteli vzájemně se učit a inspirovat.

Nejdůležitější a stálé je učení doma - o partnerství, komunikaci a synergické spolupráci. S manželem i dětmi se stále poznáváme a ovlivňujeme navzájem. Ještě zajímavějšími učiteli jsou vnoučata.

Mám ráda pojetí Coelhova Alchymisty, života jako cesty, která nám pomůže všimnout si důležitých životních událostí, které nás potkaly. Některé vedou naším životem jako Ariadnina nit a je užitečné je sledovat. To nám pomůže vnímat svůj život jako příběh a tvořit ten svůj podle svých nejlepších představ.

Do toho mého Příběhu patří hlavně lidé a spolupráce s nimi, písničky, knížky, divadlo a vlastně skoro jakákoliv kultura, příroda, hlavně tekoucí voda a les. Miluju tu přirozenou krásu, volnost i klid, plynutí a svobodu v přírodě. Čím dál méně tam také potřebuji dosahovat jakýchkoliv výkonů a užívám si v ní to spočívání v čistém bytí. Chodím tam prostě pobejt.

Baterky dobíjím taky zpíváním líšeňského folkloru v souboru Stará Líšeň a čim dál, tím více nacházím moudrost i humor v lidových písničkách. V souboru Sebranka, který zcela odpovídá svému názvu, také zpíváme kdeco a hlavně si ten postupný růst společně výborně užíváme.

Skauti, pionýři, děti a mladí lidé mne provázeji celý život: Nedám dopustit na prázdninové tábory pod stany, mimo vymoženosti civilizace. Jsem instruktorka pro pobyt v přírodě a turistiku a lektorka zážitkové pedagogiky. Ostatně jsem i držitelkou prestižních skautských Gilwell Wooden Badges.

Vždycky jsem dělávala nějaký sport, jako trenérka, rozhodčí i cvičitelka od moderní gymnastiky přes kanoistiku, plavání a turistiku. Nyní už je to spíš jóga a čím dál více oceňuju tu druhou stránku – relaxaci a prosté vědomé bytí.

Uluru semináře rozvoje osobnosti mám pro radost.

Koho jestě zajímá moje profesní vzdělávání, tak jsem bibliograf knihovník a filozof, teoretik kultury. Další vysokou školou byla pedagogika a v zahraničí i etika s estetikou.
Humor ke vzdělání určitě patří, takže jsem řádně promočená tetina Velkomoravské strécovsko-tetinské univerzity. Poslední čtvrtstoletí mne živí spíš management a personalistika na stavební fakultě brněnské VUT. Pravidelně přednáším i ve světě (nejdéle Austrálie-Melbourne, Finsko-Oulu, Rakousko-Vídeň, Anglie-Sheffield a Španělsko-Barcelona). Velmi mne zajímají způsoby a možnosti vzdělávání a jejich nezbytné reformy.
V rámci své profese poskytuju konzultace v souvislosti s managementem, výchovou a osobním rozvojem.

Výcvik neurolingvistického programování mám ve Zlaté mysli, Alfě dynamic, Silvově metodě kontroly mysli, TKDM, Reiki a systemických konstelacích. Mám základy psychoterapie, kineziologie, Tao a jógy pro zeny, koučování i jógy smíchu.

Ze všeho nejvíc mne zajímá sdílení, vzájemné obohacování a vytváření prostoru pro něj. Neznám mnoho větších a smysluplnějších radostí, než se radovat z přítomnosti jiných úžasných bytostí a vzájemně se inspirovat našimi jedinečnostmi.
Stejně tak si potřebujeme dopřát i nezbytný luxus dostatku času každý sám se sebou, třeba i ve Tmě. Věřím, že se tady nevyplatí tlačit na pilu.
Nejlepší je nechat tu energii tvořit, žasnout a to naplňování našich individuálních i společných záměrů si zkrátka užívat.

Děkuji za tu občas až neuvěřitelně tvořivou energii a zážitky vzájemné spolupráce. Denně se raduju z nekonečného tance Života ve mě, inspirace ve Vás, společné i vzájemně mezi námi a všude kolem nás.

Bude mi ctí potkat i Vás...

PS. (pouze pro zájemce)

Vyšel o mně např. článek Míši Plachké s titulkem "Dana Linkeschová: Most, po kterém můžeš přejít". Můžete si jej přečíst zde

Povídání ze zimy 2020 je tady: https://www.youtube.com/watch?v=_sfx0ue862k (omlouvám se za kvalitu, která odpovídala kvalitě připojení na naší chalupě v době covidového lockdownu)

Pro Festival radosti 2021 jsem vedla s Míšou rozhovor o svém workshopu na téma kreativita, komunikace, rozhodování... : https://www.youtube.com/watch?v=o2_7nxaDMA8