PhDr. Dana Linkeschová, CSc. - zakladatelka Uluru s.r.o.

603 42 43 44
dana.uluru@gmail.com

PhDr. Dana Linkeschová, CSc. - zakladatelka Uluru s.r.o.

Jsem kantorka svým srdcem i svým povoláním, narozena ve Vodnáři.

Na prvním místě je pořád rodina, t.j. první (stále více nejúžasnější ;-) manžel Leo, 3 dospělé děti, 7 vnoučat a jedna maličká andělka.
Svou práci se studenty miluju. Ať už dříve na lékařské fakultě (MUNI) i později na stavební fakultě (VUT). anebo na Univerziě třetío věku (U3V). Pořád je to vzájemná inspirace a sdílení.

V podstatě pořád učím to, čemu říkám člověkologie = efektivní práce s lidmi,(včetně sebe sama) i když se těm jednotlivým předmětům či tématům říkává různě.
 V životě mne nejvíc ovlivnili rodiče, oba kantoři, kteří mi vytvořili skvělý domov, krásné dětství a dali mi čas k vývoji a svobodu ke zkoumání cest i experimentům.

Od malička jsou pro mne velmi důležité knihy (po Foglarovi a Mayovkách časem i Komenský, Vančura, Asimov, Covey, Fulghum i Jampolsky a mnoho dalších - viz knihovna), proto jsem taky vystudovaný knihovník, někdy i biblioterapeut.

 Ani škole se nepodařilo mne od vzdělání odradit. Stále mne baví s mými studenty, kolegy a přáteli vzájemně se učit a inspirovat.

Nejdůležitější a stálé je učení v rodině - o partnerství, komunikaci a synergické spolupráci. S manželem i dětmi se stále poznáváme a ovlivňujeme navzájem. Ještě zajímavějšími učiteli jsou vnoučata.

Mám ráda pojetí Coelhova Alchymisty, života jako cesty, která nám pomůže všimnout si důležitých životních událostí, které nás potkaly. Některé vedou naším životem jako Ariadnina nit a je užitečné je sledovat. To nám pomůže vnímat svůj život jako příběh a tvořit ten svůj podle svých nejlepších představ.

Do toho mého Příběhu patří hlavně lidé a spolupráce s nimi, písničky, knížky, divadlo a vlastně skoro jakákoliv kultura, příroda, hlavně tekoucí voda a les. Miluju tu přirozenou krásu, volnost i klid, plynutí a svobodu v přírodě. Čím dál méně tam také potřebuji dosahovat jakýchkoliv výkonů a užívám si v ní to spočívání v čistém bytí. Chodím tam prostě pobejt.

Baterky dobíjím taky zpíváním líšeňského folkloru v souboru Stará Líšeň a čim dál, tím více nacházím moudrost i humor v lidových písničkách. V souboru Sebranka, který zcela odpovídá svému názvu, také zpíváme kdeco a hlavně si ten postupný růst společně výborně užíváme.

Skauti, pionýři, děti a mladí lidé mne provázeji celý život: Nedám dopustit na prázdninové tábory pod stany, mimo vymoženosti civilizace. Jsem instruktorka pro pobyt v přírodě a turistiku a lektorka zážitkové pedagogiky. Ostatně jsem i držitelkou prestižních skautských Gilwell Wooden Badges.

Vždycky jsem dělávala nějaký sport, jako závodnice, trenérka, rozhodčí i cvičitelka od moderní gymnastiky přes kanoistiku, plavání a turistiku. Nyní už je to spíš jóga a čím dál více oceňuju tu druhou stránku – relaxaci a prosté vědomé bytí.

Uluru semináře rozvoje osobnosti mám pro radost a společné i vzájemné rozvíjení všech zúčastněných.

Koho jestě zajímá moje profesní vzdělávání, tak jsem bibliograf knihovník a filozof, teoretik kultury. Další vysokou školou byla pedagogika, v zahraničí pak etika s estetikou, management, leadership  i nenásilná komunikace.
Humor ke vzdělání určitě patří, takže jsem řádně promočená tetina Velkomoravské strécovsko-tetinské univerzity a lektorka jógy smíchu. Poslední čtvrtstoletí mne živí spíš management a personalistika na stavební fakultě brněnské VUT. Pravidelně přednáším i ve světě (nejdéle Austrálie-Melbourne, Finsko-Oulu, Rakousko-Vídeň, Anglie-Sheffield a Španělsko-Barcelona). Velmi mne zajímají způsoby a možnosti vzdělávání a jejich nezbytné reformy.
V rámci své profese poskytuju konzultace v souvislosti s osobním rozvojem, vztahy, managementem, řešením konfliktů, podporou kreativity, výchovou a vzděláváním.

Výcvik neurolingvistického programování mám ve Zlaté mysli, Alfě dynamic, Silvově metodě kontroly mysli, TKDM, Reiki a systemických konstelacích (zakládající členka ČASK. Mám základy psychoterapie, kineziologie, Tao a jógy pro zeny i koučování.

Ze všeho nejvíc mne zajímá sdílení, vzájemné obohacování a vytváření prostoru pro něj. Neznám mnoho větších a smysluplnějších radostí, než se radovat z přítomnosti jiných úžasných bytostí a vzájemně se inspirovat našimi jedinečnostmi.
Stejně tak si potřebuju dopřát i nezbytný luxus dostatku času sama se sebou, třeba i ve Tmě. Věřím, že se tady nevyplatí tlačit na pilu.
Nejlepší je nechat tu energii tvořit, žasnout a to naplňování našich individuálních i společných záměrů si zkrátka užívat.

Děkuji za tu občas až neuvěřitelně tvořivou energii a zážitky vzájemné spolupráce.
Baví mě ten nekonečný tanec Života ve mě, inspirace ve Vás, společné i vzájemně mezi námi a všude kolem nás.

Bude mi ctí potkat i Vás...

PS.

(Dlouho jsem individuální konzultace víceméně odmítala) Teď už jsem tu, abych i Vám pomohla uspět na vaší studijní, pracovní i životní cestě.
Jako dlouholetá specializovaná učitelka a koučka chápu obtíže a problémy, kterým čelí moji spolupracovníci a klienti i jejich děti nebo rodiny.
Věřím, že společně řešení najdeme.

Zavolejte mi 603 42 43 44 a domluvíme si spolu úvodní vstupní konzultaci (60-90 minut Kč 1200,-):

Mohu Vás podpořit praktickými radami, vedením a povzbuzením. Společně zapracujeme na plnění Vašich snů, dosažení úspěchu, zdraví a štěstí…

PPS. (pouze pro zájemce)

Vyšel o mně např. článek Míši Plachké s titulkem "Dana Linkeschová: Most, po kterém můžeš přejít". Můžete si jej přečíst zde

Povídání ze zimy 2020 je tady: https://www.youtube.com/watch?v=_sfx0ue862k (omlouvám se za kvalitu, která odpovídala kvalitě připojení na naší chalupě v době covidového lockdownu)

Pro Festival radosti 2021 jsem vedla s Míšou rozhovor o svém workshopu na téma kreativita, komunikace, rozhodování... : https://www.youtube.com/watch?v=o2_7nxaDMA8

Kdo by si chtel náhodou procvičit jednoduchou angličtinu, zde odkazy na dvě malé taškařice z mého působeni ve Vidni. Rozhodně není nutno zhližet celé. Jen kdo chce vidět, jak to vypadá, když někoho bez varování postaví před kameru...
Tohle bylo rok před coronou, takže kdyby mi někdo řekl, že budu celý rok ucit přes počítač, tak bych si taky klepala na čelo (https://www.facebook.com/OeadAlumni/videos/1646133245477621/ ). Ještě ten rok bylo i radio:
https://oead.at/en/news/article/2018/03/aal-10-alumni-audiolab-with-dana-linkeschova/ Tak jenom pro pobavení... @D.