FAQ - Často kladené dotazy

FAQ - Často kladené dotazy

Otázka: A to vycházíte z nějaké knížky?

Odpověď: Vycházíme pochopitelně z celé řady knih, část z nich je u nás v knihovně (viz knihovna). Mnoho z těchto znalostí je starších, než náš letopočet. Jsou to často skrývané vědomosti, dovednosti a tajemství úspěchu, předávané v chrámech či královských rodinách z generace na generaci. Seminář nám však muže ušetřit i celá léta studia knih i brouzdání po Internetu! Ani videa a webináře nám nedají tolik, jako osobní setkání a aktivity s živými lidmi.
Často je největším obohacením i náhodně vyslovená poznámka či otázka někoho ze zúčastněných, která nám ušetří dlouhé pátrání v knihách, encyklopediích či lexikonech. Využijeme zde totiž energie a znalostí nejenom lektorů, ale i vědomostí a nadání všech účastníků, kteří se zdaleka ne náhodou s námi sešli ve stejném termínu.

 

Otázka: No jo, ale když já na to nemám čas... Právě teď toho mám tolik. Kde ho mám vzít?

Odpověď: Zvažte, zda to, co byste jinak dělal/a opravdu stojí za to, abyste tuto příležitost propásl/a a čekal/a další rok do příštího semináře (pokud vůbec bude - kdoví). Ta pravděpodobnost, že za rok to bude stejné, je dost veliká. Buď chcete nebo nechcete :-)
Naše ego nám stále vymýšlí překážky v naději, že za tu dobu Vaše odhodlání vychladne a hlavně se nic nebude měnit - toho se totiž bojí nejvíc! Co kdyby Vám pak už bylo skvěle a přestali byste se jeho obavami nechat ovládat?! Brrr!

Dostanete se pak do stejné situace, jako někteří naši absolventi, když říkají: "Já jsem se sem chystal/a už dávno. Kdybych věděl/a, kolik jsem si mohl/a času ušetřit, tak bych ho býval/a tím odkládáním rozhodně neztrácel/a!" Takže možná jsem si domluvil/a schůzku s kamarády (OK, vezměte je s sebou!) Nebo si říkáte: "Měl/a bych prát, uklízet, psát referát, spravovat kolo, dodělat, co jsem nestihl/a v práci atd. atd." Záleží na tom, co chci účastí na tomto semináři získat.
Pokud je to : CHCI MÍT VÍCE ČASU NA TO, CO MÁM RÁD/A A CO CHCI KONEČNĚ OPRAVDU DĚLAT, tak to je cíl velmi reálný. Možná se právě zde dozvím, kam se na volný čas chodí. Pokud se pro to rozhodnete, mohou být pro Vás tyto dva dny nejlepší časová investice, kterou jste kdy učinil/a.

 

Otázka: Já sice chci, ale co když na to nemám peníze?

Odpověď: Odpovězte si poctivě na otázku: "v mém životě, našel/našla bych na to zdroKdyby to byla cena za lék, který mi pomůže od bolesti je?"
" Kdyby to bylo něco, co opravdu hodně chci nebo potřebuji, zaplatil/a bych za to?" Tím zjistíte, zda jen hledáte výmluvu, protože ve skutečnosti na seminář nechcete.
Není vyloučeno, že máte jen obavy z neznáma anebo nechut se dále rozvíjet či se dokonce o sobě dozvědět něco, co nechcete připustit atd. To je naprosto legální. 
V tom případě na seminář nechoďte a ušetřete si ten pocit, že jste příliš chudí, než abyste si mohli dopřát to, co potřebujete.
Kolikrát vydáme i značné částky za něco, čeho později litujeme. Možná objevíte, že pouze trpíte pocitem nedostatku financí (nedá se vyloučit, že to bude nejenom málo peněz, ale i nedostatek pozornosti, sebedůvěry, ocenění, lásky...), s tím se dá pracovat  najít řešení.

Je-li to ve Vašem případě pouze obava, abyste se nespálili a neinvestovali do něčeho, co Vám nic nedá, nabízíme Vám možnost přijít zcela nezávazně na první 1-2 hodiny zjistit o co jde.  Potom se můžete rozhodnout, zda zůstanete a nebo odejdete (v tom případě Vám vloženou částku vrátíme). 
Je to často rozhodnutí o tom, zda sebou chcete dále nechat čímkoliv/kýmkoliv vláčet nebo už vzít život do vlastních rukou. Má-li Vám však seminář skutečně pomoci, musí mít pro Vás skutečnou hodnotu! A vězte, že co nic nestojí, za nic nestojí. Druhou zárukou je to, že pokud bezprostředně po absolvování celého semináře prohlásíte, že Vám nic nedal, vloženou částku Vám na místě vrátíme.

 

Otázka: Chci se jen zeptat, jestli se na semináři Aktivizace vnitřních rezerv musí spát (je tedy třeba mít spacák), a nebo se večer po skončení odchází domů (jsem z Brna).

Odpověď: Diky za ten dotaz :-) Ne, není to povinné.
Nase doporučení však je si ten spacak s karimatkou vzit... (mame kamaradku, ktera si sebou dokonce vozívá duchnu, protože spacáky nemá ráda (a to už s námi v pohodě byla i celý týden v přírodě).

V sobotu totiž končíváme (někdy i dost) pozdě (záleží to i na účastnících). Už se stalo více,  než jednou, že někdo by tam býval rád zůstal a mrzelo ho/ji, že nakonec nemohl/a, jenom proto, že si už domluvil/a něco jineho.
My tam větsinou spíme, i když jsme z Brna. Přesto, že je seminar dosti intenzivní, tak se obvykle večer jestě sedí, povídá, zpívá, sdílejí se zkušenosti a zážitky apod. a my si tu vzácnou sounáležitost chceme užít :-) Pro ty, kdo jsou unavení a už chtějí spát, tam je pochopitelně stanovena klidná zóna.

Lide, kteří s námi pobývaji castěji rřkají, že pokud dříve odcházeli spát domů, mívali seminář o třetinu až polovinu "kratši".
Taky, když se rano vratili, tak měli často pocit, že skupina se hodně posunula a energie už byla "jinde". Chvilku jim pak trvalo, než se zase znovu "naladili".

Takže nase odpověď zní: Raději si spacák, deku či polštářek vezměte. I když to není žádná povinnost. Kdyz se pak rozhodnete, tak ho nemusiíe použít a půjdete spát domů,.
Avšak KDO JE PŘIPRAVEN, NENÍ PŘEKVAPEN a více si to užívá!